16.10.2019
00:21:24
06:57 | 17:44
18:52- | 09:18
Fáza Mesiaca:
bude 21.10.
Zimný slnovrat:   22.12.2019 06:19  
Perihélium:   05.01.2020 ~ 09h  
 
Hanigovský hrad
Drevený kostolík v Hervartove
Drevinové zloženie
Majdan - Priehyby
Podbaranie - sedlo Lysá
Majdan - sedlo Čergov
Tokárne - sedlo Lysina
Kamenica - sedlo Ždiare
Ďurková - Minčol
Turistika>Značené trasy 

Kamenica - sedlo Ždiare

   
Značenie: Turistická značka

Trasa začína v obci Kamenica, kde sa po asfaltovej ceste dostaneme k jej východnému okraju pod Kamenický hrad. Na hrad je možné odtiaľ vystúpiť po vedľajšej odbočke žltej trasy. Hlavná značená trasa obchádza hrad z južnej strany. Po ľavej strane míňame kríž a o pár metrov schádzame z poľnej cesty vľavo. Ďalej trasa vedie po lúčnej ceste, postupne obchádza hradný vrch a zostupuje k rekreačnému zariadeniu v obci Potoky. Pretíname asfaltovú cestu a pokračujeme okolo plota vľavo od zastavanej oblasti. Po pár sto metroch sa dostaneme na asfaltovú cestu, po ktorej zanedlho prídeme k prameňu. Pokračujeme ďalej okolo chatovej osady až k rázcestiu s ďalšou asfaltovou cestou, ktorá pokračuje vľavo a vedie smerom k Minčolu. (Na tejto vedľajšej ceste sa organizuje beh do vrchu "Na vrchol Minčola", kde štart je práve na tomto rázcestí so žltou značkou.)
 
Žlto značená trasa v mieste kde asfaltová cesta končí, pokračuje vpravo po strmej a erodovanej lesnej zvážnici do sedla, z ktorého na západ je pekný výhľad na Vysoké Tatry a na východ zasa na vrch Ostrá. Tieto výhľady sa o pár rokov stratia, na horskej lúke v sedle boli v nedávnej dobe vysadené smrekovce. Smrekovcami porastenú lúku míňame aj o pár metrov ďalej. Túto lúku a spomínané sedlo je pekne vidno aj z tejto fotografie. Trasa ďalej vedie lesom až do sedla Ždiare.
 
 
 
 
Prečítané: 4162x, publikované: 1.5.2007, posledná modifikácia: 6.3.2011
Čergov na Facebooku
facebook
Vyhľadaj
Tipy
Naposledy pridané
Ukážka listiny DL 64653 z roku 1330, kde sa pojednáva o vykonanej obhliadke spornej hranice medzi kráľovským majetkom zvaným Kyus-Aytout a majetkom Červenica [Weresalma] magistra Rycolpha.
Náhodná fotografia
Stará uhliarska cesta
Aktuálny záber - Drienica
webCam
Podporujeme
Kúp si svoj strom
Pomoc pre Hanigovský hrad
RSS